„Św. Marcin – jestem z wami!” 11 listopada 2020


Teatr Asocjacja 2006 świętuje Dzień św. Marcina w Poznaniu wieczorem 11 listopada, pod hasłem „Św. Marcin – jestem z wami!”

Choć 11.11 nie spotkamy się jak zawsze tłumnie na Św. Marcinie, chcemy podtrzymać płomień tej pięknej tradycji, która co roku w pokojowym i radosnym korowodzie łączyła tysiące osób.

Św. Marcin, jak głosi legenda, jako żołnierz podzielił się własnym płaszczem z napotkanym na drodze, przemarzniętym żebrakiem. Z tego gestu wywodzimy przesłanie na obecny czas, by wspierać się, pomagać i mieć nadzieję na powrót do normalności. Symbolem tej nadziei niech będzie światło lampionów.

 

Święty Marcin przejedzie swoją ulicą wehikułem światła, także postaci znane z korowodów pojawią się niosąc światło w ten mroczny czas. Zachęcamy do zrobienia swoich latarkowych lampionów i wystawienia ich w oknach, wierzymy, że za rok przydadzą się we wspólnej paradzie!

Po naszych wieczornych akcjach teatralnych 11.11 na Św. Marcinie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie Teatru Asocjacja 2006: www.a06.pl oraz na naszym facebooku.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

foto. archiwum FA2006