CROSSING – Natalia Rozmus


NATALIA ROZMUS „CROSSING”

 

Crossing to poszukiwanie inspiracji, odkrywanie wielopłaszczyznowości w sztuce, w środkach wyrazu, przekazywanie cząstki siebie. Szeroko rozumiana podróż (crossing z j.ang.: podróż, przejście, przelot, przepłynięcie, skrzyżowanie) zostaje wyrażona nie tylko na poziomie wizualnym. To także odwołanie do autorskich dokonań, suma zebranych doświadczeń, ponowna analiza technik malarskich i przede wszystkim zderzenie z własnymi umiejętnościami, które wciąż podważamy. Kreowanie nowej kolekcji obrazów to nie tylko zbiór inspiracji architektonicznych z różnych zakątków świata, które stanowią pierwszą iskrę w działaniu. To nieustannie trwający proces i postawa życia. Odpowiedni dobór formatu ramy, faktury płótna, rodzaju narzędzi, mediów i farb – to zaledwie przystanek w podróży, która z każdym pociągnięciem pędzla czy pasteli nabiera rozpędu. Dni spędzone na wpatrywaniu się w obrazy są tak samo ważne, jeśli nawet nie ważniejsze od samej pracy nad nimi  – ponieważ podróż to również odpoczynek, zatrzymanie na rozdrożu, refleksja, głęboki oddech, dostrzeganie nowych perspektyw i zaspokojenie ciekawości.

Crossing to także spotkania na rozdrożach i w życiu. Zbiegi okoliczności, przypadkowo spotkane osoby, spontaniczne wydarzenia, wymienione uprzejmości i gesty. Podróżowanie to asocjacja wszystkich zmysłów, które tak silnie budują nasze wspomnienie o miejscu.

________________________________________________________________________________

Doktor sztuki, niezależna malarka oraz projektantka. Od 2005 roku wykładowca akademicki w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2009 roku członkini szwedzkiego stowarzyszenia artystów Konstnärsföreningen Dymlingen w Jönköping. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów malarskich, w 2015 roku odznaczona medalem Młodego Pozytywisty przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego za wybitne osiągnięcia w sztuce. Wielokrotnie wyróżniona przez kurator Rebeccę Wilson z Galerii Saatchi New York. W 2017 zaproszona do międzynarodowego projektu Samsung The Frame jako jeden z 37-dmiu najlepiej zapowiadających się artystów współczesnych na świecie.  Aktualnie reprezentowana przez kilka galerii w kraju i za granicą, a jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Chinach oraz w stałych kolekcjach państwowych w Szwecji.

________________________________________________________________________________

Termin wystawy: 30.05. – 10.06.2018 rok

wernisaż: 30.05.2018 godz. 17:30

Galeria Jerzego Piotrowicza Pod Koroną

Kramarska 3/5, Poznań

galeriajerzegopiotrowicza@gmail.com