Warsztaty V-VI 2017


Teatralny Golęcin

warsztaty V-VI 2017

Centrum zjawisk Teatralnych 

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty okołoteatralne dla młodzieży, dorosłych i seniorów.

 

Poświęcone są:

  • spotkaniom teatralnym, muzycznym i tanecznym, które pozwalają rozwinąć pasje, zdobyć umiejętności i spotkać się we wspólnym działaniu

 

  • technikom okołoteatralnym (techniki pamięciowe oraz technika ruchu i pracy z ciałem), które w teatrze wspierają aktora, tancerza, twórcę lalek teatralnych, a wszystkim innym mogą posłużyć w codziennym życiu

 

TEATRALNE 10 V-14 VI  (5 spotkań w środy oprócz 7 VI godz. 17.00-19.00) prowadzą:

  • Małgorzata Walas-Antoniello — Aktorka, reżyser, plastyczka. Od 2000 r. prowadzi zajęcia z Arteterapii w Centrum Profilaktyki Społecznej SEDNO w Poznaniu jako reżyser i kierownik artystyczny. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia o charakterze arteterapeutycznym i artystycznym. Przygotowuje warsztaty obejmujące rozwój ciała i głosu, oparte na metodzie improwizacji.

Od 1971 do 1982 r. aktorka Teatru Ósmego Dnia. W latach 1996 – 98 związana z Teatrem Polskim w Poznaniu. Od 1994 stale współpracuje z Teatrem Cinema. Gra w spektaklach realizowanych przez Lecha Raczaka. Współautorka „ Między jawą a snem” w Teatrze Powszechnym.

  • Katarzyna Klebba — skrzypaczka, kompozytorka. Współprowadzi warsztaty terapii przez sztukę w Poznańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Jest autorką warsztatów muzyczno- teatralnych dla profesjonalistów jak i pasjonatów niezwiązanych zawodowo z tymi dziedzinami.

W latach 1982–89 związana z Teatrem Ósmego Dnia; od 1989 do dziś w zespole Footsbarn Traveling Theatre; współpracowała  z Ton und Kirschen Wandertheater i z Teatrem Cinema. Muzyk zespołu Targanescu. Współtworzyła muzykę do spektakli Lecha Raczaka. Współautorka „ Między jawą a snem” w Teatrze Powszechnym.

 

TANIEC KOROWODOWY ( 3 spotkania 6,7,8 VI godz. 17-19.30) prowadzi:

  • Jacek Hałas — absolwent Akademii Sztuk Pięknych, muzykant, śpiewak, tancerz, niespokojny duch. Zajmuje się tradycjami wędrownych śpiewaków, tańcem ludowym, etnojazzem, działalnością warsztatową, edukacyjną, komponuje muzykę dla teatru. Jego autorskie warsztaty – balansując na granicy powagi i zabawy – odwołują się do najstarszych form tańców ludowych i tego co stanowi ich istotę – pozawerbalny język porozumienia między ludźmi  – niezależnie od wieku, pochodzenia, tradycji czy religii.

 

PAMIĘĆ ( 6 spotkań w pon. 8 V- 12 VI godz. 17.00-18.30) prowadzi:

  • dr Liliana Kortus:dydaktyk, psychoedukator, specjalista w zakresie komunikacji w rodzinie. W trakcie spotkań uczestnicy „trenują” pamięć krótkotrwałą oraz pamięć długoterminową. Rozwijają umiejętność w zakresie posługiwania się metodami ułatwiającymi zapamiętywanie. Osoby uczestniczące w zajęciach, m.in.: poznają nowe „narzędzia” służące lepszemu zapamiętywaniu, będą wykonywać ćwiczenia ruchowe – Gimnastyka Mózgu. Spotkania wzbogacone zostaną dodatkowymi ćwiczeniami rozwijającymi, m.in.: koncentrację uwagi, spostrzegawczość, logiczne myślenie, wyobraźnię, cierpliwość, itp.

Dr Liliana Kortus Ukończyła studia doktoranckie z zakresu dydaktyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk Społecznych – Instytut Psychologii UAM w Poznaniu. Jest instruktorem-terapeutą Kinezjologii Edukacyjnej oraz trenerem Odysei Umysłu i Autoryzowanym Trenerem Szkoły Pamięci Wojakowskich.

 

PRACA Z CIAŁEM-QIGONG ( 6 spotkań czw., pt. 11 V-22 VI godz.16.15-17.45)

  • Karolina Konschyts- Jasik Kulturą wschodu interesuje się od dawna. Przez 10 lat zgłębiała sztukę pracy z ciałem Tai Chi. Kolejne poszukiwania doprowadziły ją do Qigong Lecący Żuraw, któremu poświeciła kolejne lata praktyki.

Qigong (czyt. cikung) to powszechnie przyjęta w medycynie chińskiej nazwa ćwiczeń z energią zwaną qi (czyt. ci). Ćwiczenia qigong- rozciagajace, oddechowe, zwiększanie zasięgu ruchów stawów pozwalają usunąć napięcie, odprężyć się i rozluźnić. Wzmacniają odporność organizmu i poprawiają koncentrację. Porządkują przepływ energii, przez co  można żyć w lepszym zdrowiu. Ćwiczenia zainspirowane badaniem możliwości ciała przez naśladowanie ruchów i zachowania zwierząt są także pomocne w pracy teatralnej.

MIEJSCE:

  • Golęcińska 9

ZAPISY:

  • Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zapisy pod nr tel. 501776630, mail. asocjacja2006@gmail.com

 

ORGANIZATOR: Asocjacja 2006

INFORMACJE www.asocjacja2006.pl

DOFINANSOWANO ze środków budżetowych Miasta Poznania