30 lat Galerii Sztuki w Mosinie


🎉 6 maja 2023 roku spotkamy się wspólnie w Mosinie przy okazji okrągłego święta Galerii Sztuki, dzięki której przez ostatnie 30 lat mieszkanki i mieszkańcy Mosiny (i nie tylko) mogli obcować z szeroko pojętą Sztuką. 🎉 

Zaczynamy 9:00. 

Serdecznie zapraszamy !


 

Idea: Dorota Strzelecka

Kierownictwo artystyczne / architektura widowiska / Scenariusz: Piotr Tetlak

Produkcja i organizacja: Galeria Sztuki Mosina

Współprodukcja: Fundacja Asocjacji 2006

Realizacja: Fundacja / Teatr Asocjacja 2006, Brygada Pigmaliona WRZ UAP, Pracownia Ubioru Unikatowego WAWiS UAP, Pracownia Zjawisk Teatralnych WAWiS UAP, Teatr Porywacze Ciał

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

https://www.facebook.com/GaleriaMosina/

https://www.galeriamosina.pl/

Przygotowania ruszyły. Gród zaczyna się materializować.


PROGRAM


Już w sobotę zapraszamy na:

9:00 – „Stańczyk” (performance rzeźbiarski) / Brygada Pigmaliona Wydział Rzeźby, UAP 

Miejsce: Rynek w Mosinie, Plac 20 Października

W wiosenny poranek, gdy opada mgła na Rynku w Mosinie pojawia się grupa glinianych krasnoludków, zaczynają dekoncentrować mieszkańców, są zbyt ostentacyjni i hałaśliwi. Okazuje się, iż to grupa specjalna gnomów  – wszystko jasne. Brygada Pigmaliona.

Rozpoczynają pracę, a spod ich porytych pracą pazurów wydobywa się postać. Siedzi jakby na kogoś czekał. Długo tak czeka, bo się nie spieszą. Jednak postać z czasem nabiera charakteru.  Oto przed naszymi oczami powstaje postać, jest to STAŃCZYK. Czy w ten sposób chcą pokazać mieszkańcem jakiś kod?

To pierwsza osobliwość – błazen – człowiek dowcipny i szczery. 


11:00 – 13:30  „Gród” (warsztaty plastyczne) / Fundacja Asocjacji 2006

Miejsce: Rynek w Mosinie, Plac 20 Października

Wybija 11 00 pojawia się druga osobliwość. Gród Mosinum, czy on istniał? Skoro go wywołano – zapewne istniał, bo gdzie jeziora i życiodajna ziemia to i gród musiał istnieć. A oto jego zjawa.


DZIAŁNIA TEATRALNE: PERFORMANCE „B+R” POLĄCZY SIĘ Z WIDOWISKIEM „SPOTKANIE OSOBOWOŚCI” 

16:00  –  „B+R”  (widowiskowy performance uliczny) / Teatr Asocjacja 2006

Realizacja widowiska: Fundacja / Teatr Asocjacja 2006, Brygada Pigmaliona WRZ UAP, Pracownia Ubioru Unikatowego WAWiS UAP, Pracownia Zjawisk Teatralnych WAWiS UAP, Teatr Porywacze Ciał

Miejsce: Rynek w Mosinie, Plac 20 Października

Wczesnym popołudniem rodzi się wizja osobliwych stworzeń – to wołanie o wolność. Przemierzają miasto w poszukiwaniu zaginionego Czasu Teraźniejszego.   

Widowiskowy, ruchomy obraz jest wędrówką głównych bohaterów – grupy badawczej, która „skanuje”, bada napotkane dusze i namawia do wołania o wolność. Czynią to tajemniczymi instalacjami, dymem, proszkiem holi, pędzlami. To B+R. 

Osobliwość badaczy podąża na spotkanie z Przyszłością. Z oddali nadciąga korowód widowiskowych postaci tworząc ruchomy obraz magii karnawału.  To Asocjacyjni „Poszukiwacze” szczęścia i ślubni Porywacze Ciał „Cyklistów”. Zmierzają do bramy osobowych „Unikatów” z UAPu.  


16:30 – „SPOTKANIE OSOBOWOŚĆI” (widowisko wędrowne)/ Teatr Asocjacja 2006/Teatr Porywacze Ciał/ Pracownia Ubioru Unikatowego UAP/ Pracownia Zjawisk Teatralnych UAP / Rondo przy Niezłomnych / Farbiarskiej / Wawrzyniaka