Obchody Dnia Patronów Poznania św. Piotra i Pawła – opus 26


Dzień Patronów miasta Poznania już za tydzień, a my jak co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości spoza stolicy Wielkopolski na wspólne obchody tego święta, które w tym roku odbędą się w dniach 25.06 (piątek) – 29.06 (wtorek).

We wtorek wieczorem zapraszamy na Ostrów Tumski, gdzie każdy będzie miał szansę odbyć „podróż” spod Katedry do Bramy Poznania podążając za platformą – okrętem w ramach spektaklu „Poszukiwacze”. Następnie odbędzie się teatralizowany koncert Trio Targanescu, który tym razem zabierze słuchaczy w podróż nie fizyczną, a emocjonalną. Więcej informacji znajduje się poniżej:

📌 „Poszukiwacze” | Wtorek (29.06) 18:00-18.45
Miejsce: start: Plac przed Katedrą, koniec: Brama Poznania
Spektakl wędrowny, rozgrywający się w plenerze tkanki miejskiej, skonstruowany na bazie tekstów dramatu Calderona de la Barca „Magia grzechu”. Wizualnie opiera się na mobilnych obiektach i wielkiej ruchomej platformie w kształcie okrętu, za którą podąża publiczność. Gra aktorska i ruch tancerzy łączą się z muzyką wykonywaną na żywo.

Reżyseria: Janusz Stolarski
Inscenizacja, scenografia, kierownictwo artystyczne: Piotr Tetlak
Muzyka: Jacek Hałas
Kostiumy: Natalia Rejszel
Występują: Julia Hałas, Jagoda Gruszczyńska, Sylwia Martyniuk, Marta Pautrzak, Antoni Hałas, Jacek Hałas, Jakub Hałas, Jonasz Hałas, Mikołaj Fajfer, Janusz Stolarski, Szymon Stolarski, Piotr Tetlak, Krzysztof Urban, Piotr Harytoniuk, Dobrawa Deczkowska
Koordynacja, producent wykonawczy: Marta Pautrzak
Produkcja i realizacja:  Teatr  Asocjacja 2006 / Fundacja Asocjacji 2006

📌 „ASOCJACJA 2006/TRIO TARGANESCU, czyli audiowizualni nomadzi” | Wtorek (29.06) 21:30-22:15
Miejsce: Brama Poznania
Teatralizowany koncert z udziałem artystów współpracujących z Interdyscyplinarną Grupą Teatralną Asocjacja 2006 działającą w polskim nurcie teatru plastycznego. Emocjonalna podróż z obrazami scenograficznymi stworzonymi dla Asocjacji 2006 przez poznańskich artystów wizualnych oraz z żywiołowym trio muzycznym. (Brama Poznania)

Scenariusz i reżyseria: Piotr TETLAK
Animacje graficzne: Jakub PSUJA
Muzyka: Katarzyna KLEBBA (skrzypce, altówka), Paweł PALUCH (fagot, Kontrafagot, surna), Arnold DĄBROWSKI (fortepian),  gościnnie: Julia Ulman (piano)
Wokal: Monika BELAU, Agata WAWRZYNIAK, Mikołaj FAJFER
Obiekty scenograficzne: Dobrawa DECZKOWSKA, Dariusz Minta, Wojciech PAWLICZUK, Jakub PSUJA, Martyna STACHOWCZYK, Piotr TETLAK, Krzysztof URBAN
Kostiumy: Natalia REJSZEL, Ewa TETLAK
Prowadzenie: Paweł STACHOWCZYK
Pomysł i kierownictwo artystyczne: Piotr TETLAK
Producentka: Ewa Tetlak
Produkcja i realizacja:  Teatr  Asocjacja 2006 / Fundacja Asocjacji 2006

Serdecznie zapraszamy! 🙂