Pokazy teatralne VI i IX 2017


Teatralny Golęcin

 pokazy teatralne VI i IX  2017

Centrum Zjawisk Teatralnych

Ul. Golęcińska 9

 

CZERWIEC 

  • 10 VI godz. 18.00 „Czym jest prawda”

pokaz teatralny Dobrawy Deczkowskiej (scenografia) i Janusza Stolarskiego (reżyseria, rola aktorska), inscenizacja – duet

Spektakl oparty na poszukiwaniach dwojga autorów, w którym może wydarzyć się wszystko, a samego finału nie są w stanie przewidzieć nawet oni sami. Impulsem do powstania spektaklu stała się powieść Michaiła Bułhakowa Mistrz i Małgorzata.

  • VI godz. 18.00 Perpetuum mobile

3 etiudy teatru tańca: Tuż przed snem Agaty Jędrzejczak i  Agnieszki Krauze, Przeczucie Dominiki Gryz i Mirandy Walczak, Wyprawa Omara Karabuluta i Justyny Przybylskiej.

Stworzone  we współpracy pedagogów dr Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej i dr hab. Piotra Tetlaka oraz studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST Kraków oraz UAP Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii w Poznaniu.

  • 13 VI godz.18.00 „ Rogi czyli dylematy Arlekina”

scenariusz- Marek Gawroński

Scenografia, kostiumy, proj. i wykonanie lalek-  Kaja Gawrońska.

Występują: Aleksandra Gawrońska, Marek Gawroński i Alek Gawroński

Reżyseria: zespół

W spektaklu zaproponowanym przez Teatr Pracownia Lalek, choć twórcy odwołują się do włoskiej komedii dell’arte, to jednak w charakterystyczne role wcielają się lalki. Aktorzy grają jednocześnie postacie z żywego planu a także są animatorami lalek. Zmianę postaci symbolizują maski, tak charakterystyczne dla komedii dell’arte. W spektaklu pojawiają się także klasyczne dla komedii dell’arte postacie – są dwaj starcy – niedołężny Pantalon i jego przyjaciel Dottore, jest opiekujący się Pantalonem sprytny Arlekin, zakochany w bystrej służącej Kolombinie, jest eteryczna, szukająca miłości Pani i bęcwał-samochwał Kapitano. Jest także intryga….

 

WRZESIEŃ

  • 9 IX godz. 20.00 „IXXI La lotta continua”

spektakl w reż. Bartłomieja Raźnikiewicza.

występują: Janusz Stolarski, Ewa Sobiak, Johny Popiel, Bartłomiej Raźnikiewicz, Patrycja Trzynoga, Bartek Adrian Rzetelski.

Twórcy widowiska podkreślają, że bodźcem do jego powstania są wydarzenia z 11 września 2001 roku, jednak istotą spektaklu jest zrozumienie samego siebie oraz tego, kim możemy się stać w obliczu zagrożenia. Spektakl w formie tanecznego transu ostrzega nas, że nic w świecie nie jest tylko białe i czarne, a każdy z nas w przeciągu chwili może stać się zarówno ofiarą terroryzmu, jak i terrorystą. Jest to spektakl nie tylko o poszukiwaniu korzeni terroryzmu tego bezpośredniego, o twarzy zamachowca. To przede wszystkim poszukiwanie korzeni strachu, który pod pozorem „obiektywnych” wiadomości determinuje nasze „wolne” życie i zamyka w więzieniu naszego umysłu.

MIEJSCE:

  • Golęcińska 9 

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc prosimy o rezerwację:

KONTAKT

ORGANIZATOR: Fundacja Asocjacji2006

INFORMACJE: www.asocjacja2006.pl

WSTĘP BEZPŁATNY!

 

DOFINANSOWANO ze środków budżetowych Miasta Poznania