PROGRAM
Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc
Program współfinansowany z budżetu Miasta Poznania
Szanowni Państwo, przedstawiamy aktualne daty wydarzeń. Na czerwono zaznaczone są terminy zmienione w związku z aktualnymi obostrzeniami ogłoszonymi na maj.
22 V godz. 18.00 otwarcie wystawy „Księgi Szeptów” Jerzego Michała Murawskiego
„W moim zamierzeniu, jako autora, Księgi Szeptów” to obrazowo dźwiękowa przestrzeń, w której sztuka wizualna łączy się z teatrem emocji i wzruszeń (…) Szepty – szepcze się o sprawach wypartych, wstydliwych, o których boimy się mówić głośno (…) Księgi Szeptów to cmentarz naszej pamięci – pamięci, która buntuje się przeciwko zapomnieniu. Przestrzeń z zapomnianymi śladami, pogrzebaną pamięcią, obrazem Zagłady tworzy teatr emocji wciągający widza do interakcji”.
muzyka: wokaliza Grażyna Nita, saksofon altowy Mariusz Hejnicki
29 V godz. 11.00 rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne „Teatr robotyczny”
prowadzi Karol Wojsław
Porozmawiamy o tym, jak stare są roboty? Do czego je wykorzystujemy i jak działają? Odkryjemy, ile radości jest w konstruowaniu małej platformy i przestrzennym budowaniu na niej wymyślonej postaci.
30 V godz. 11.00-13.00 Rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne „Misja”
warsztaty dla dzieci 6-13 lat i ich opiekunów
prowadzi Karol Wojsław
Porozmawiamy o tym po co badać i eksplorować kosmos? Jak przygotowuje się misje kosmiczne? Dlaczego satelity nie spadają na ziemię? Po co wysyłamy helikopter na Marsa? Stworzymy proste łaziki, dzięki którym będzie można za symulować misję kosmiczną. Sprawdzimy, co chcielibyśmy przekazać, komu i dlaczego?
30 V godz. 20.00 spektakl „Pomiędzy” reż. Janusz Stolarski
Bar-do w ujęciu tybetańskiego buddyzmu oznacza zawieszenie pomiędzy śmiercią a odrodzeniem. W innej interpretacji można odczytywać je również jako zawieszenie w jakiejś sytuacji życiowej, gdyż pewnego rodzaju śmierci doświadczamy także za życia.
Jak mówi tybetański mistrz Chögyana Trungpy: „zdarzają nam się wszelkie rodzaje doświadczenia bar do doświadczenia paranoi czy też zagubienia w codziennym życiu; jest to tak, jakbyśmy nie byli pewni ziemi pod stopami, nie wiedząc, o co nam chodzi i dokąd zmierzamy”.
Inspirując się Tybetańską Księgą Umarłych, artyści w swojej pracy poszukują owych sytuacji pośrednich, stawiających człowieka przed dokonaniem wyboru dalszej ścieżki egzystencjalnej.
reżyseria Janusz Stolarski/ scenografia Tomasz Ryszczyński/ kostiumy Ewa Tetlak/ muzyka Antoni Hałas/ występują: Jagoda Gruszczyńska, Marta Pautrzak, Piotr Charytoniuk, Janusz Stolarski
8 VI godz. 18.00 warsztaty psychoedukacyjne „Z dystansu”
warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych i młodzieży 15+
prowadzi dr Liliana Kortus
O spoglądaniu z innej perspektywy, szukaniu punktów odniesienia i balansu. Porozmawiamy o naszych emocjach i szukaniu rozwiązań w sytuacjach kryzysowych. Czym jest dla nas kryzys i jak zobaczyć w nim szansę? Jak spojrzeć na siebie i otoczenie z dystansu? Podczas spotkań warsztatowych chcemy wykorzystać wiedzę i praktyki, które wzmacniają kondycję psychiczną.
9 VI godz. 18.00 warsztaty psychologiczne „W kosmosie relacji”
warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych i młodzieży 15+
Prowadzi dr Liliana Kortus
Warsztaty dotyczące relacji między ludźmi – o dobrych więziach, życiu razem i z dala od siebie, o efektywnej komunikacji. Spotkanie będzie krokiem w kierunku wzmocnienia relacji z innymi, poczucia większej bliskości, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
KALENDARZ WYDARZEŃ
22 V godz. 18.00 otwarcie wystawy „Księgi Szeptów”
29 V godz. 11.00 rodzinne warsztaty plastyczno-robotyczne „Teatr robotyczny”
30 V godz. 11.00 rodzinne warsztaty plastyczno-robotyczne „Misja”
30 V godz. 20.00 spektakl „Pomiędzy”
8 VI godz. 18.00 warsztaty psychoedukacyjne „Z dystansu”
9 VI godz. 18.00 warsztaty psychoedukacyjne „W kosmosie relacji”
KONTAKT/REZERWACJA MIEJSC
Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9 Poznań
rezerwacja miejsc: 501776630, asocjacja2006@ gmail.com
wstęp bezpłatny #poznanwspiera